Sony’nin CES 2016 Fuarı’nda tanıttığı tüm teknolojiler

Sony Electronics’in CES 2016’da sunacağı yeni ürünler, oturma odasından dış mekânlara kadar her türlü ortamda, kullanıcıların yaşamını zenginleştirmenin yeni yollarını sunuyor

Sony, 2016’da piyasaya sürmeyi planladığı yeni ürün yelpazesini, 6 Ocak Çarşamba günü ABD’nin Las Vegas şehrinde başlayacak olan 2016 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) görücüye çıkaracak.

5 Ocak Salı günü TSİ 01.00’da düzenlenen Sony basın konferansında yaptığı konuşmada Sony Corporation Başkan ve CEO’su Kazuo Hirai, “Farklı ve eşsiz olmak için yaptığımız seçimlerde karşımıza çıkan zorluklar ile mücadele etme tutkumuza güç veren meraktan, yaratıcılığı mümkün hale getirme taahhüdümüze kadar, daha güçlü, daha iyi ve daha kârlı bir Sony inşa etmeyi sürdürmek için gerekli felsefi ve stratejik temelleri yerine oturttuğumuza hiç şüphe yok. Kando sağlamak işimizin ana odağı ve hedefini oluşturmaya devam ediyor.” dedi.

Daha sonra sahneye gelen Sony Electronics (SEL) Başkanı ve Baş Operasyon Sorumlusu Michael Fasulo ise, yıl boyunca çok farklı kategorilerde piyasaya sürülecek olan Sony ürünlerinden bazılarını tanıttı. Sony’nin 4K BRAVIA™ TV’leri yoğun olarak görüntü kalitesi ve tasarıma odaklanırken yeni nesil görsel deneyimleri de oturma odanıza taşıyor. Sony’nin sürekli genişleyen ses ürünleri yelpazesi, Yüksek Çözünürlüklü Ses’ten (“Hi-Res”) ekstra basa kadar müziğin tadını eşsiz zevklerinize uygun şekilde çıkarmanın farklı yollarını sunuyor.

Dijital görüntüleme ürünleri yelpazesi ise, dışarıdayken kolaylıkla kaçırılabilen anları yakalamanıza ve hayatınızdaki en önemli olaylara dair anıları korumanıza imkân veriyor. Son olarak, Life Space UX serisindeki ürünler de yaşam alanlarını eğlence öğeleriyle donatmayı sağlıyor. Sony, yıl boyunca bu kategorilerin her birinde yeni ürünleri piyasaya sürmeye devam edecek.

Sergilenen Başlıca Ürün ve Prototipler

4K BRAVIA™

sony-HT_XT2

Sony, 4K ve HDR (Yüksek Dinamik Aralık) teknolojilerini birleştirerek gerçekçi görüntüler elde etmeye yönelik çalışmalarını sürdürecek. HDR, daha güçlü kontrast ve daha canlı renkler üreterek mümkün olan görsel ifade yelpazesini genişletiyor. Sony, bu yıldan itibaren 4K HDR içerikleri destekleyen BRAVIA™ TV’lerde, “4K HDR” logosunu kullanacak.

Yeni X93D serisi BRAVIA™ 4K LCD TV’ler, Sony’nin 4K HDR içerikten en iyi kaliteyi elde etmek için geliştirilen Slim Backlight Drive™ aydınlatma teknolojisi ile donatıldı.

Slim Backlight Drive™ teknolojisi, X-tended Dynamic Range™ PRO kontrast iyileştirme teknolojisi ve geniş renk gamına sahip TRILUMINOS™ Ekran teknolojisi ile bir araya geldi. Bu teknoloji üçlüsü, görüntü kalitesinden ödün verilmeden daha ince tasarımlar oluşturulmasına yardımcı oluyor.

Yüksek dinamik aralık Backlight Master Drive’da

Sony standında yeni nesil teknolojilerinden Backlight Master Drive’ı da görücüye çıkaracak. Bu teknoloji, 4K HDR’ın potansiyelini ortaya çıkarmak adına kontrastı ve parlaklığı artırıyor.

Backlight Master Drive gösteriminde, ultra yoğunluklu doğrudan LED arkadan aydınlatma ile hassas arkadan aydınlatma güçlendirmesi sağlayan 85 inçlik bir prototip bulunacak. X-tended Dynamic Range PRO ile birleştirilen Backlight Master Drive, eşi görülmemiş bir dinamik aralık elde ederek görsel derinlik ve gerçekçilik elde ediyor. İnanılmaz derinlikteki siyahları ve baş döndürücü beyazları 4.000 nitlik ultra pik parlaklık ile yeniden üreterek gözlerinizin önünde gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar ikna edici görüntüler yaratıyor.

Sony, basın toplantısında Sony Pictures Home Entertainment tarafından geliştirilen ve bu yıl içinde ABD’de piyasaya sürülecek olan yeni uygulaması ULTRA’yı da tanıttı. ULTRA ile, Sony Pictures 4K dijital kütüphanesinden en iyi yeni ve klasik filmlerden oluşan 4K HDR film ve TV programlarını doğrudan Sony BRAVIA TV’niz üzerinde satın alabilir ve izleyebilirsiniz .

Ses

sony-hear

Yüksek Çözünürlük Ses (“Hi-Res”) sağlamakla kalmayıp göz kamaştırıcı renkleri ile moda zevkinizi de yansıtmanıza imkân veren h.ear™ serisine üç yeni ürün ekleniyor. “h.ear go™”, seyahat sırasında kolaylıkla beraberinizde götürebileceğiniz bir taşınabilir kablosuz hoparlör.

Öte yandan, “h.ear on™ Kablosuz NC” ve “h.ear in™ Kablosuz” ise daha önce piyasaya sürülen kablolu mikrofonlu kulaklıkları tamamlayan kablosuz kulaklıklar. Serinin bu yeni üyeleri ile, h.ear™ serisinin aynı yüksek çözünürlüklü ses kalitesini ve size kendi tarzınızı seçme özgürlüğünü sağlayan dikkat çekici renklerle ister evde  ister yolda, her an yanınızda taşıyabilirsiniz.

sony-WM_Water

Sony, yüksek çözünürlüklü ses ürünlerinin yanı sıra, EXTRA BASS (XB) ürünlerine MDR-XB650BT kulaklıkları, SRS-XB3 ve SRS-XB2 kablosuz hoparlörleri de ekliyor.

Sony’nin yeni ses ürünlerinden bazılarında, Sony hoparlör çubukları ve kablosuz hoparlörleri* kablosuz olarak bağlayarak** kolaylıkla sarmalayıcı bir ev sineması kurulumu elde etmenize imkân veren yeni Kablosuz Surround fonksiyonelliği de bulunuyor.

Sony GTK-XB7 taşınabilir hoparlör

Hem h.ear™ hem de EXTRA BASS serisi, sanatçının aldığı nefesin en ince detaylarından canlı sahne performansının güçlü sesine kadar “o anın tam içinde olma” hissini aslına mümkün olduğunca sadık şekilde yeniden yaratmak üzere tasarlandı. Sony, dinleme tarzları ve müzik zevkleri giderek çeşitlenen dünyanın dört bir yanındaki müzik severlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yelpazeleri genişletmeye devam edecek.

Dijital Görüntüleme

sony-HDR_CX625

Yeni FDR-AXP55 4K Handycam® video kamera, yeni bir 20x optik zoomlu ZEISS® objektifin yanı sıra mevcut 4K Handycam® modelindekinden yaklaşık 1,6 kat daha yüksek sayıda piksel içeren yüksek hassasiyetli bir görüntü sensörü ile de donatıldı***. FDR-AXP55’te aynı zamanda geniş çekimlerden yakın çekimlere kadar tüm çekim modlarında bulanıklığı ortadan kaldıran ve uzaktan yapılan çekimlerde dahi, net, yüksek çözünürlüklü 4K görüntü yakalamayı mümkün hale getiren Gelişmiş Optik Görüntü Sabitleme (Balanced Optical SteadyShot™) teknolojisini de içinde barındırıyor. Aynı zamanda yeni Hızlı Akıllı AF ve  orijinal sesleri aslına sadık şekilde yüksek stereo kaydeden yeni bir mikrofon yapısına da sahip. FDR-AXP55, görüntü netliğinden sesin berraklığına kadar, her açıdan geleceğe doğru atılmış muazzam bir adım.

HDR- PJ675 HD Handycam

Yeni HDR-PJ675 HD Handycam® ise, koşarken yapılan çekimlerde dahi 5 eksenli görüntü sabitlemenin devreye girmesine imkân veren Akıllı Aktif moduna sahip Balanced Optical SteadyShot™ teknolojisi ile donatıldı. HDR-PJ675 hem  daha hafif, kompakt hem de  Hızlı Akıllı AF özelliği bulunuyor

*  Yazılım güncellemesinin 2016 yzında yapılması planlanmaktadır.

** Kablosuz Surround uyumlu modeler: HT-NT5, HT-CT790 ve HT-XT2 ev sineması sistemleri; STR-DN1070 AV alıcı; h.ear go, SRS-ZR7 ve SRS- ZR5 kablosuz hoparlörler.

*** FDR-AX33.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.