Galaxy S7’nin tasarımı Galaxy S6 ve Galaxy Note 5’e benziyor

Galaxy S7’nin sızdırılan dizaynı, Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 modellerinden esintiler taşıyor

Güney Koreli teknoloji geliştiricisi Samsung’un 2016 model üst düzey akıllı telefonu Galaxy S7‘yi CES 2016 fuarında görmeyi umut edenlerin hevesleri kursaklarında kaldı. Samsung, Las Vegas’ta düzenlenen tüketici elektroniği fuarına akıllı televizyon, giyilebilir teknoloji tasarımları ve 2 terabyte kapasiteli ufacık bir SSD ile katılmayı tercih etti.

İçeriklerimiz CES 2016’da tanıtılan ilginç teknoloji ürünleriyle şenlenirken, beklenen sızdırma gerçekleşti ve Galaxy S7’nin tasarımını etraflıca gösteren ilk 3D render ile karşılaştık. Geçtiğimiz günlerde 5,7 inç ekranlı modeli sızdırılan üst düzey Samsung Android akıllı telefonun tasarımı, daha önce hiç bu kadar net biçimde sergilenmemişti.

Galaxy S6’nın ön yüzü, Galaxy Note 5’in kavisli arka kapak tasarımı ve çıkıntısız arka kamera

samsung galaxy s7 teknik ozellikler cikis tarihi (1)

Mart ayında Barselona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağını tahmin ettiğimiz Galaxy S7’nin ön yüzü Galaxy S6’ya büyük ölçüde benziyor. Fakat akıllı telefonun ekran çerçevesinin önceki sürümden daha ince olduğunu söyleyebiliriz. Akılllı telefonun arka yüzü, Galaxy Note 5’e çok benziyor. Note 5’in Gorilla Glass 4 dayanıklı camdan üretilen kavisli arka kapağı, tutuşu kolaylaştırıyordu. Kullanıcıya güven veren bu tasarım Galaxy S7’de de görülecek. Ürünün arka kamera modülünün eski Galaxy akıllı telefonlardan daha az çıkıntı yaptığı dikkat çekiyor.

Yeni Galaxy amiral gemisinde microSD yuvası bulunmuyor

samsung galaxy s7 teknik ozellikler cikis tarihi (3)

Cihazın tasarımını sergileyen 3D render’ın Samsung’un kılıf ve aksesuar üreticilerine sunduğu CAD dosyasından elde edildiği söyleniyor. Bu dosyada yer alan veriler sayesinde akıllı telefonun 142,5 mm uzunlukta, 69,5 mm genişlikte ve 7,9 mm kalınlıkta olduğunu öğreniyoruz. 2016 model Samsung amiral gemisinin microSD hafıza kartı destekleyeceği söylense de, sızdırılan dizaynda microSD çekmecesine yer verilmiyor. Bu telefonun dahili hafızasını genişletmeyi umut eden tüketiciler hayal kırıklığı yaşayabilirler.

Samsung Galaxy S7, gelişmiş teknik özellikleri tanıdık bir tasarımla sunacak

samsung-galaxy-s7-teknik-ozellikler-cikis-tarihi-3

Samsung’un yeni üst düzey Android akıllı telefonu, dünyanın çoğu bölgesine sekiz çekirdekli 64-bit Exynos 8890 mobil işlemciyle donatılan sürümüyle adım atacak. Bu işlemcinin sertifika almakta zorlandığı ülkelerde Qualcomm Snapdragon 820 dört çekirdekli çipset içeren varyantların satışa sunulduğunu göreceğiz.

Samsung Galaxy S7 ve S7 edge modellerinin sızdırılan teknik özellik tablosu

samsung-galaxy-s7-ve-s7-edge-teknik-ozellikleri

Galaxy S serisinin bu sürümde 4 GB LPDDR4 RAM içereceği öne sürülüyor. Sızdırılan dizaynın ve teknik özelliklerin gerçeği ne derece yansıttığını Mart ayında öğreneceğiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.