Sony, Xperia Z5 ile suya dalmanızı istemiyor

Sony Mobile, Xperia Z5 modellerinin su altında kullanım için tasarlanmadığını vurguluyor

Dünyanın ilk su geçirmez Android akıllı telefonunu geliştirmesiyle bilinen Sony Mobile, ürün tanıtımlarında sahil ve havuz manzarası içeren fotoğraflar kullanmaktan çekinmeyen bir üreticidir. Şimdiye dek geliştirilen tüm Xperia Z modellerinin, suya daldırılmış haldeki fotoğraflarını görme fırsatı bulmuştuk. Hatta, Sony Xperia serisinin su geçirmezliğini vurgulamak için Dubai’de su altı mağazası bile açılmıştı. Xperia Z5, Z5 Compact ve Z5 Premium modellerinin bu tür fotoğrafları yayımlanmadı.

Japon teknoloji devi, IP68 sertifikalı Xperia Z5 serisiyle birlikte, cihazlarının kullanım politikasında değişikliğe gitti. Şirketin resmi internet sayfasında, Xperia Z5‘in tümüyle suya daldırılmaması gerektiği vurgulanıyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xperia Z3‘ün ürün açıklamasındaysa, cihazın 1,5 metre suda 30 dakika boyunca tutulabileceği bilgisi yer alıyordu.

sony-xperia-z5-cihaztv

Her iki modelin de klorlu veya tuzlu sularda kullanılmaması gerektiğinin belirtildiğinin altını çizelim. İki ürün neslinin açıklamaları arasındaki değişim, Xperia’ların ne kadar süre suda kalabileceğini test etme hevesindeki kullanıcıları caydırmak adına yapılmış gibi görünüyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.