Windows ve Mac için Sony PS4 Remote Play uygulaması yolda

Shuhei Yoshida, Sony’nin Windows ve Mac için PS4 Remote Play resmi uygulaması hazırladığını doğruladı

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Twisted nickli bir geliştirici, PS4 oyun akışını PC’ye aktaran bir yazılım geliştirdiğini duyurmuştu. Sony PlayStation 4 oyunlarını bilgisayarda oynamak isteyenlerin umut kaynağı olan yazılımcı, hazırladığı programı 10 dolardan satmayı planlıyordu. Bu yazılıma 1 yılını harcadığını belirten Twisted’ın üçüncü parti yazılımla zengin olma planları suya düşecek gibi görünüyor.

Sony Computer Entertainment‘ın başkanı ve PlayStation platformunun kurucularından Shuei Yoshida, PS4 Remote Play uygulamasının Windows ve Mac OS X sürümlerinin geliştirildiğini Twitter‘da duyurdu. Bu uygulama sayesinde PC kullanıcıları bilgisayar başından kalkmadan PS4 oynayacaklar.

ps4 remote play windows ve mac uygulamaları Twitter'da duyuruldu

Sony PlayStation 4 Remote Play, geçtiğimiz yıl Android platformu için yayına girmişti. Xperia Z3 üzerinden PS4 oyun tecrübesi sunan Remote Play, Windows ve Mac desteğine kavuşursa, Xbox One’ın Windows 10’a oyun yansıtma hizmetinden daha geniş kitleye hitap edecek. Nitekim Microsoft’un Xbox One için Mac desteği sunma planı bulunmuyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.