En ince Windows Phone, Yamada Denki EveryPhone

Yamada Denki EveryPhone, Windows Phone platformunda boy gösteren en ince akıllı telefon

Japon teknoloji şirketi Yamada Denki, Windows Phone işletim sistemli en ince akıllı telefonu ürettiğini duyurdu. Microsoft‘un mobil platformunda şu ana dek görülen en ince cihaz, 8,5 mm kalınlıktaki Nokia Lumia 830‘du. Yamada Denki EveryPhone, rekoru 1,6 mm ilerletiyor ve orta sınıf teknik özellikleri 6,9 mm kalınlıkta gövdeye sığdırıyor.

en-ince-windows-phone-Yamada-Denki-EveryPhone-2

Yamada Denki EveryPhone’un kibar tasarımı haricinde fazla övülecek yanı yok. Cihazın 5,5 inç ekranı yalnızca 720p HD görüntü kalitesi sunuyor. 4G hızında internete bağlanan akıllı telefon, Qualcomm Snapdragon 410 4 çekirdekli 64-bit mobil işlemci içeriyor. Cihazın mütevazı işlemcisine 2 GB RAM, microSD kartla genişletilebilen 32 GB dahili hafıza ve 2600 mAh batarya eşlik ediyor.

en-ince-windows-phone-Yamada-Denki-EveryPhone-3

5 megapiksel selfie kamerası ve 13 megapiksel çift LED flaşlı arka kamerayla donatılan Yamada Denki EveryPhone’un fiyatı ilk bakışta tahmin etmeyeceğiniz kadar pahalı. Benzer özellikteki bir Android akıllı telefonu 100 doların altında fiyatla satın bulmak mümkün. EveryPhone’un Japonya’daki fiyatıysa 324 dolar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.