Xperia Z5 Premium, 4K ekranıyla bu videoda!

Sony, Xperia Z5 Premium modelinde 4K ekran kullanacak! Fransız web sitesi Clubic tarafından paylaşılan videoyu mutlaka izleyin.

Bizler akıllı telefonlarda QHD (2560×1440 piksel) çözünürlüklü ekranların ne kadar gerekli olduğunu düşünürken, Sony‘den 4K ekranlı Xperia Z5 Premium geliyor. Xperia Z5 serisini üç farklı modelle; Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium olarak konumlandıracağı iddia edilen Sony firmasının en üst seviye Xperia akıllı telefonu bir Fransız web sitesi olan Clubic.com tarafından görüntülendi. YouTube’da paylaşılan videoda Sony Fransa Pazarlama Müdürü tarafından detayları aktarılan Xperia Z5 Premium’da, 5,5 inç 4K LCD ekran bulunacağı belirtildi.

xperia-z5-premium-sizdirildi

Dünya’nın ilk 4K ekranlı akıllı telefonu

Sony, Xperia Z5 Premium ile “Dünya’nın ilk 4K ekranlı akıllı telefonu” unvanını elde edecek gibi görünüyor. Bugüne kadar hep söylentilerle gündeme gelen 4K ekranlı akıllı telefonlar şimdiye kadar hiçbir firma tarafından üretilmemişti. Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan “pil ömrü” konusunda nasıl bir çözüm bulunacak bilemiyoruz ama, eğer aktarılan bilgiler doğruları yansıtıyorsa, bir akıllı telefon ekranında en yüksek piksel sıklığını görmeye hazır olun. 5,5 inç ekranda 4K çözünürlük, yaklaşık 800ppi’a denk geliyor. Şu an piyasadaki en yüksek piksel yoğunluğuna sahip akıllı telefonlarda 500-550ppi civarında değerler bulunuyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.