Yeni Xiaomi Redmi 2A, aynı fiyata 2 kat RAM ve ROM sunacak

Giriş seviyesi Xiaomi Redmi 2A’nın yenilenen versiyonu, 100 doların altındaki fiyatı korurken iki kat bellekle donatılacak

Çinli Xiaomi, ekonomik Android cep telefonu denildiğinde akla gelen ilk isimler arasında. Ekonomik fiyatlı ve iyi tecrübe sunan akıllı telefonlar geliştiren şirketin ünü Türkiye’ye kadar ulaşıyor.

Xiaomi, faaliyette olduğu 5 yıl boyunca imza attığı her yeni ürünle dikkatleri üzerine çekti. Fakat şirketin şimdiye dek geliştirdiği hiçbir akıllı telefon Xiaomi Redmi 2A kadar şaşırtıcı değildi. Redmi 2A, pek çok markanın yüzlerce dolarlık cihazlarında yer alan teknik özellikleri 78 dolar fiyata sunuyor. Cihaz, uluslararası piyasaya 100 doların altında fiyatla adım atan ilk Android olmasıyla, teknoloji tarihinin efsaneleri arasına girdi.

xiaomi redmi 2 a yenileniyor (1)

Ekonomik akıllı telefonların yıldızı Xiaomi Redmi 2A’nın yeni sürümü yarından itibaren satışa çıkacak. Eski modelle aynı fiyata satılacağı ilan edilen akıllı telefon, önceki modelden iki kat fazla RAM ve ROM içeriyor. Yenilenen Redmi 2A, 2 GB RAM ve 16 GB dahili bellekle donatılıyor.

MicroSD hafıza kartı desteği ve çift SIM gibi rahatlıklar sunan Android akıllı telefonun diğer özellikleriyse değişmiyor. 4,7 inç 720p dokunmatik ekranla süslenen cihaz, 1,5 GHz 4 çekirdekli işlemci, 2 MP selfie kamerası, 8 MP arka kamera ve 2200 mAh lityum iyon batarya taşıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.