Yerli Otomobil TOGG Resmi Olarak Tanıtıldı (Foto Galeri)

Yerli otomobil TOGG bugün gerçekleştirilen etkinlikte resmi olarak tanıtıldı. Otomobilin ilk detayları ve fotoğrafları sizlerle.

Türkiye’nin uzun süredir merakla beklediği yerli otomobil projesi nihayet hayata geçecek gibi görünüyor. Dünden bugüne ilk kez somut bir şekilde ortaya çıkan yerli otomobil şimdilik TOGG adıyla anılıyor. Otomobilin adı TOGG olmayacak, ancak şimdilik marka çalışmaları tamamlanmadığı için bu isimle anılıyor. 2022 yılında yollara çıkması beklenen yerli otomobilin bir sedan bir de SUV modeli olacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: PUBG İçin En İyi Telefonlar

TOGG’un açılımı “Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu” şeklinde nitelendiriliyor. Yerli otomobil adına şimdilik detaylı teknik özellikler yok ancak TOGG CEO’su Gürcan Karakaş bazı açıklamalarda bulundu.

Gürcan Karakaş yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dünyada oyunun kuralları değişiyor. Otomobil akıllı bir cihaza dönüşmekte. Projeye başlamadan önce 18 şirketi inceledik. Fikri mülkiyeti yüzde 100 bizim olan bir otomobilden bahsediyoruz. 15 yıl içinde 5 modelimiz olacak. Neden SUV’u seçtik? Dünyanın en büyük segmenti. Yüzde 95’i ithal olan bir segment. Markanın adlandırma sürecini önümüzdeki senenin ortasında tamamlamayı düşünüyoruz. 200 ve 400 bg iki alternatif, arkadan itiş veya 4 çeker olacak. 500 km menzil ve 30 dakikanın altında şarj edilebilir olacak. Bataryasını sıfırdan geliştirdik. Aracın holografik asistanı var.”

Yerli otomobil TOGG’un detaylı fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz. Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Fotoğrafların devamı ilerleyen sayfalarda ->