Xiaomi Mi 10 Çok Yüksek Kapasiteli Bir Pille Gelecek

Xiaomi Mi 10 hakkında ilgi çekici bir bilgi paylaşıldı. Eğer iddia doğruysa Mi 10 dev gibi bir pille piyasaya çıkacak

Günümüzün akıllı telefonları birkaç sene öncesine göre her açıdan çok yol kat etmiş durumda. Özellikle mobil işlemcilerin nanometre değerlerinin küçülmesi, daha az enerji tüketen ekran panelleri ve yazılım optimizasyonu sayesinde artık akıllı telefonlar fazla pil tüketmeden çalışabiliyor. Xiaomi firması 2019 yılının Şubat ayında Mi 9 modelini tanıtmıştı. Bu amiral gemisi akıllı telefon 3300 mAh pil ile karşımıza çıkmıştı. Çinli akıllı telefon üreticisi yeni üst düzey Mi telefonunda bu pil kapasitesini epey yukarı çekecek gibi görünüyor. Söylentiler doğruysa Xiaomi Mi 10 çok yüksek kapasiteli bir pille piyasaya çıkacak.

Xiaomi Mi 9 3300 mAh pil ile piyasaya çıkmıştı

İlginizi çekebilir: AnTuTu Benchmark’a Göre En Hızlı Telefonlar

Weibo’da paylaşılan bir bilgiye göre Xiaomi Mi 10’un standart sürümünde 4500 ila 4800 mAh arası kapasiteye sahip bir pil olacak. Bu pilin çok yüksek hızlarda şarj olabileceği de iddialar arasında. 11V 6A yani 66W hızında şarj olabileceği iddia edilen yeni üst düzey Xiaomi Mi akıllı telefonların sadece 35 dakikada %100 şarj olabileceği söyleniyor. Şu an piyasada bulunan Oppo Reno Ace modelinin 65W hızlı şarj ile 4000 mAh kapasiteli pilini 28 dakikada doldurduğu biliniyor.

Xiaomi firmasının Mi 10 modeli hakkında tam olarak ne gibi planları olduğunu şimdilik kestirmek zor. Söylentilere bakılırsa heyecan verici bir yeni nesil telefon bizleri bekliyor. Xiaomi Mi 10 modelinin 2020 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.