Zerolemon, LG G4 için 8500 mAh batarya geliştirdi

Zerolemon’un LG G4’e özel olarak geliştirdiği üç hücreli batarya, cihazın 8500 mAh pil gücüne erişmesini sağlıyor

Akıllı telefon üreticileri, daha ince Android‘ler üretmek adına yekpare gövde dizayn anlayışına yöneliyorlar. Çıkarılabilir arka kapaklı cihazlara kıyasla birkaç milimetre incelik sağlayabilen bu tasarım prensibinin estiğe sağladığı katkı sağladığı söyleniyor.

Yekpare akıllı telefonların yakışıklı dizaynları, bataryalarının değiştirilememesi gibi yan etkileri de beraberinde getiriyor. LG, belki de sırf bu yüzden, açılabilir arka kapaklı modellerden vazgeçmiyor. Şirketin 5,5 inç ekranlı amiral gemisi LG G4‘ün bataryası kullanıcı tarafından kolaylıkla değiştirilebiliyor.

LG-G4-8500mAh-TriCell-batarya-zerolemon-2

LG G4’ün yekpare gövde yapısına sahip olmayışı, üçüncü parti aksesuar ve batarya üreticilerinin de işine geliyor. Zerolemon‘un bugün duyurduğu 8500 mAh LG G4 enerji kılıfı gibi aksesuarlar, açılabilir gövde sayesinde hayat kazanıyor.

Zerolemon’un ürettiği batarya, LG G4’ün 3000 mAh’lık pilinden 2,5 kat daha fazla enerji depolayabiliyor. Bu denli yüksek güç depolayabilen pil, cihazın batarya yuvasına sığmayacak kadar büyük olduğu için, özel bir arka kapakla birlikte kullanılıyor. Zerolemon 8500 mAh LG G4 pili, cihazın toplam kalınlığını 2 cm‘e çıkarıyor.

Amazon’da satışa sunulan LG G4 bataryalı kılıfın fiyatı 60 $. Ekstra enerji için estetikten ödün vermekten çekinmeyenlere duyurulur.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.