Lumia 950 ve Lumia 950 XL için tarih belli oldu

Microsoft’un yeni akıllı telefonları Lumia 950 ve Lumia 950 XL’i görmek için sabırsızlanıyorsanız bu haber ilginizi çekecek.

Geçtiğimiz ay gelen bilgiler doğrultusunda Ekim ayında piyasaya sürülmesi beklenen Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL akıllı telefonlar, bugün WMPowerUser tarafından aktarılan bilgilere göre net tanıtım tarihine kavuştu. Eğer bilgiler doğruysa, Microsoft’un bugüne kadar ürettiği en gelişmiş iki akıllı telefon, 10 Ekim 2015 tarihinde tanıtılacak. WMPowerUser’ın haber kaynağı @evleaks olduğu için bizler bu bilgiye kesin gözüyle bakıyoruz. @evleaks hesabı bugüne kadar neredeyse hiçbir sızıntı bilgisinde yanlışlık yapmadı.

lumia-940-cihaz-tv

Microsoft’un Nokia‘yı almasından sonra eskisine oranla daha nadir görmeye başladığımız Lumia cihazlar, anlaşılan o ki yeniden ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Windows 10 Mobile işletim sistemiyle çalışması beklenen Lumia 950 ve Lumia 950 XL ikilisinin iddialı teknik özelliklerle geleceği düşünülüyor. Bu yeni Lumia cihazların hangi özelliklere sahip olacağını merak ediyorsanız bu bağlantıdaki haberimize bir göz atmanızı istiyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.