Zopo’nun 10 çekirdekli akıllı telefonu görüntülendi

Zopo’nun 10 işlemci çekirdekli akıllı telefonunun fotoğrafları sızdırıldı

Çinli akıllı telefon üreticileri, teknik özellik ve tasarım yönünden son derece iddialı Android‘ler üretmeye başladılar. Xiaomi, dünya pazarınının dev üreticilerini tehdit ederken, Zopo gibi genç markalar da sektördeki konumlarını güçlendiriyorlar.

Zopo imzalı Android akıllı telefonlar, orta sınıf teknik özellikler ve ekonomik fiyatlar sergilemeleriyle biliniyorlardı. Şirketin Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok pazarda popülerlik kazanmasının ardından hedef büyüttüğü ve üst düzey Android segmentindeki zorlu rekabete ortak olmaya hazırlandığı söyleniyor.

zopo-android-helio-x20-islemcili

İsmi henüz ilan edilmeyen Zopo amiral gemisinin 6 inç büyüklüğünde 2K kapasitif dokunmatik ekrana sahip olacağı iddia ediliyor. MediaTek‘in 10 çekirdekli  canavar mobil işlemcisi Helio x20‘den güç alacağı öne sürülen akıllı telefonda beklenen diğer teknik özelliklerse 4 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ve 20 megapiksel arka kamera olarak sıralanıyor. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan HTC One A9‘un da aynı işlemciyi ve benzer teknik özellikleri içereceği söyleniyordu

Cihaza ait ilk fotoğraflar, parmak izi okuyuculu, metal gövdeli ve incecik ekran çerçeveli bir Android’in bizleri beklediğini gösteriyor. Zopo’nun akıllı telefonlarının Türkiye’de de temin edilebildiğini hatırlayalım. Dolayısıyla, 10 çekirdekli Helio x20 çipsetli bu modelin de önümüzdeki aylarda yurdumuza teşrif etmesi mümkün.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.