ZOTAC GeForce GTX 970 EXTREME OC tanıtıldı

ZOTAC firması yeni üst düzey ekran kartı ZOTAC GeForce GTX 970 EXTREME OC ile karşınızda.

Ekran kartı piyasasını yakından takip eden, üst düzey ekran kartlarına ilgi duyan biriyseniz ZOTAC‘ın yeni ekran kartı ağzınızı sulandıracak. Çinli firma, yeni oyun canavarı ZOTAC GeForce GTX 970 EXTREME OC‘yi tanıttı. JD.com‘da paylaşılan bilgilere bu ekran kartında 1664 CUDA çekirdeği, 4GB GDDR5 bellek ve 256-bit arayüz bulunuyor. Fabrika çıkışı hız aşırtmalı gelen ekran kartı, 1335MHz çekirdek saat hızı ve 7200MHz bellek frekans hızı sunuyor. ZOTAC’ın verdiği bilgilere göre bu ekran kartı 3DMark Fire Strike Extreme testinde 5101 puana ulaşabiliyor.

ZOTAC GeForce GTX 970 EXTREME OC

Özel baskı devresi sayesinde 8+2 fazlı VRM‘ye ve 8-pin güç bağlantısına sahip olan ekran kartı NVIDIA’nın referans tasarımından 7W daha fazla güç tüketiyor. Bu ekran kartı sisteminizden 155W güç çekiyor.

Üç fanlı özel soğutma sistemi Freeze teknolojisiyle desteklenmiş olan  ZOTAC GeForce GTX 970 EXTREME OC, düşük ısı değerlerinde fanlarını çalıştırmıyor. Bu sayede daha sessiz bir kullanım tecrübesi sağlanıyor.

ZOTAC-GeForce-GTX-970-Extreme-oc-cihaztv-2

Şimdilik Çin dışında hangi piyasalarda satışa sunulacağı belirtilmeyen  ZOTAC GeForce GTX 970 EXTREME OC’nin fiyatı 2800 Çin Yuanı, yani vergiler hariç 1285TL olarak belirlendi. Bakalım bu etkileyici ekran kartını ülkemizde de görebilecek miyiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.