ZTE S3003, kamerasız akıllı telefon isteyenlere özel

ZTE S3003, akıllı telefonlarında dijital kameraya ihtiyaç duymayanların tercih listelerine girecek gibi görünüyor

Çinli akıllı telefon geliştiricisi ZTE, dünyanın dört bir yanındaki cep telefonu operatörlerine akıllı telefon üretmesiyle biliniyor. Şirketin ünü Türkiye’ye kadar uzandı, Turkcell’in T50 ve T60 modellerinin bile bu şirket tarafından üretildiği biliniyor. Şimdiye dek onlarca farklı akıllı telefon modeli üreten ZTE, şimdi de kamerasız Android’iyle adından söz ettiriyor.

ZTE S3003 ismi verilen Android akıllı telefonun ön ve arka yüzlerinde dijital kamera bulunmuyor. Üreticinin bu cihazı fotoğraf sensörlerinden arındırmasının maliyet düşürme önlemi olmadığı da besbelli. Nitekim, 100 Dolar’dan bile ucuz fiyat etiketi taşıyan Android’lerin selfie kamerası ve arka kamera bileşenlerine sahip olduklarını görmek mümkün.

zte-kamerasiz-android-akilli-telefon

Bu cihaz, özel güvenliğe ihtiyaç duyulan tesislerde, askeri kullanımda veya malum akıllı telefon sızdırmalarını bertaraf etmeyi hedefleyen teknoloji şirketlerinde kullanılabilir. Nitekim, birçok Asya ülkesinin ordularında, görev esnasında dijital kameralı akıllı telefon taşınması yasak.

ZTE’nin 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza taşıyan kamerasız akıllı telefon modeli, 4 çekirdekli 1,5 GHz mobil işlemci ve 5 inç 720p ekranla donatılıyor. Yalnızca 7,4 mm kalınlıkta ve 117 gram ağırlıkta olduğu belirtilen kamerasız Android, LTE teknolojisiyle 4G hızında internete bağlanabiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

3 thoughts on “ZTE S3003, kamerasız akıllı telefon isteyenlere özel

    1. ZTE S3003’ün fotoğrafları Eylül ayında sızdırıldı, daha sonra cihazdan haber alamadık. Ürünün fiyatı ilan edilmedi, bu akıllı telefonu piyasada göremeyebiliriz.

Comments are closed.