Apple Borsada Yeniden 1 Trilyon Dolar Sınırını Aştı

Apple’ın 2019 yılı ikinci mâli çeyrek sonuçlarında parlak bir sonuç raporlaması hisseleri zirve yaptırdı. Apple yeniden 1 trilyon dolar sınırını aştı.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberde, Microsoft firmasının borsada 1 trilyon dolar pazar kapitalizasyon sınırını aştığını duyurmuştuk. Bu gelişmenin altında yatan başlıca sebep, Microsoft’un son mâli raporlarında yüksek gelir ve kâr duyurmasıydı. Bugün ise benzeri bir haberi Apple cephesinde görüyoruz. 9to5mac‘in haberine göre Apple ($AAPL) 1 trilyon dolar pazar kapitalizasyon sınırını aşarak bu başarıya ikinci kez imza atmış oldu. Apple’ın hisse senetleri %6’lık yükselişle yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Apple Borsada Yeniden 1 Trilyon Dolar Sınırını Aştı

Şu an Apple’ın hisse senetleri 212 dolar civarında seyrdiyor. 201 dolardan bir anda 212 dolar seviyesine yükselen bu hisse senetleri eminiz ki hızlı davranan yatırımcıların epey yüklü paralar kazanmasına sebep oldu.

Eylül ayında yeni iPhone’larını ve buna ek olarak bazı yeni aksesuarları tanıtması beklenen Apple’ın gidişatı her zamankinden de güçlü görünüyor. Bakalım firmanın yeni iPhone’ları ile bu yükseliş trendi daha da yukarılara tırmanacak mı.