Apple iPhone 6s ve 6s plus tanıtım tarihi ilan edildi

iPhone 6s’in tanıtılacağı Apple Konferansı, iki hafta içinde San Francisco Bill Graham Civic Auditorium’da düzenlenecek

2015 yılı, Android ekosisteminin bugüne dek gördüğü en gelişmiş akıllı telefonların gövde gösterisine sahne oldu. ASUS ZenFone 2, HTC One M9, Samsung Galaxy S6/S6 edge ve Sony Xperia Z3+ gibi canavarları bu sene tanıma fırsatı bulduk. Dev ekranlı akıllı telefon tutkunlarının da, Samsung Galaxy Note 5 ve S6 Edge+’e ilişkin gelişmeleri yakından takip ettiklerine eminiz.

Şimdi sıra, Android ve Windows Phone platformlarındaki tüm markalarla tek başına mücadele eden Apple’ın iOS 9 işletim sistemli yeni nesil iPhone’larını tanımaya geldi.

iPhone 6s ne zaman tanıtılacak?

9 Eylül 2015 Çarşamba günü düzenleneceği söylenen Apple konferansının davetiyeleri sahiplerine ulaştı. Türkiye saatiyle 20:00’da başlayacağı belirtilen tanıtım sunumunun baş konuklarının iPhone 6s ve iPhone 6s Plus olacağından şüphemiz yok.

iPhone 6s’in 12 megapiksel arka kameraya terfi edeceği ve 14 nm teknolojisiyle üretilen Apple A9 işlemciler içereceği söyleniyordu. Bu iddiaların gerçekliğini iki hafta içinde hep birlikte sorgulama fırsatı bulacağız.

iPhone 6s haricinde ne gibi yenilikler bizleri bekliyor?

CEO Tim Cook ve ekibinin 9 Eylül günü tanıtacağı yenilikler, 2015 model iPhone’larla sınırlı kalmayacak. iOS 9, OS X El Capitan ve WatchOS 2 işletim sistemlerinin de bu etkinlik çerçevesinde duyurulması bekleniyor.

iphone-6s-lansman-800