Forcy, tüm iPhone’lara 3D Touch özelliği kazandırıyor

Forcy, iPhone 6s’in 3D Touch özelliğini jailbreak edilen iPhone’larda kullanmayı sağlıyor

iPhone kullanıcıları, jailbreak yüzünden pek çok tehlikeyle karşı karşıya kalıyorlar. Güvenlik kilitleri kırılan iOS ürünlerinin dosya aktarma ve dışarıdan yazılım yükleme kolaylıkları olmasaydı, kimse bu riske girmezdi. Forcy uygulaması sayesinde, iPhone jailbreak için bir nedene daha kavuştuk.

3D Touch teknolojisiyle iOS 9’lu iPhone 6s ve 6s Plus‘la birlikte tanışmıştık. Apple‘ın yeni dokunuş algılama teknolojisi, kullanıcının iOS arayüzüyle etkileşimine yeni bir katman ekliyor. 3D Touch desteği sunan uygulamalar, ekrana uygulanan basınca göre farklı özelliklere erişim sağlıyor.

forcy ile jailbreakli iphone'unuza 3d touch özelliği kazandırın

Apple’ın yeni dokunmatik teknolojisi, iPhone 6s ekranına döşenen kapasitif algılayıcılardan ve Taptic Engine’den güç alıyor. Fakat 3D Touch’ın eski nesil cihazlarda yazılımla taklit edilmesi de mümkün. Forcy adlı yeni uygulama, jailbreak’li iPhone modellerine 3D Touch’a benzer özellikler sağlıyor. Forcy kullanıcıları, uygulama kısayollarına basılı tutarak veya kısayolları parmakla sürükleyerek çeşitli görevlere erişiyorlar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.