Galaxy S7, nemliyken şarj olmayı reddediyor

Samsung Galaxy S7 kullanıcıları, cihazın USB yuvasının nemliyken şarj olmayı önlediğini belirtiyorlar

Güney Koreli teknoloji geliştiricisi Samsung, yeni nesil Galaxy S7 edge ve S7’de IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikası sunarak Android tutkunlarından olumlu not aldı. Üst düzey Galaxy S7 ve S7 edge modellerine IP68 sertifikası kazandıran su sızdırmazlık teknolojisi, USB yuvasının ve 3,5 mm ses girişinin kapatılmasını gerektirmiyor. Dolayısıyla iki cihaz da suya girdiğinde bu bölümlerde bir miktar nem birikiyor.

Üretici, ıslak bir microUSB portunun taşıdığı riskin farkında. Samsung’un geliştirdiği güvenlik önlemi sayesinde, cihazların nem yüzünden kısa devre yapması ve kullanıcıların elektrik akımına kapılması önleniyor. Kullanıcılar Galaxy S7 ıslakken kablolu şarj denediklerinde, “usb yuvasında nem algılandı” uyarısı aldıklarını ve aygıtın tamamen kurumasını kadar beklemek zorunda kaldıklarını belirtiyorlar. Cihazın microUSB girişinde nem algılandığı takdirde, enerji transferinin en az 1 saat boyunca engellendiği söyleniyor.

samsung-galaxy-s7-edge-ve-s7-usb-yuvasi-2

Üretici, Galaxy S7 ıslakken şarj edildiğinde oluşacak arızaları engelliyor fakat kablosuz yöntemle enerji aktarılmasını sınırlandırmıyor. Yani cihazı sudan çıkardığınızda doğrudan kablosuz şarj pad üzerine yerleştirip bataryasını tamamlayabilirsiniz.

S7’nin teknik özellikleri çok güçlü ve fiyatı da donanım gücü doğrultusunda yüksek olacak. Qualcomm Snapdragon 820 / Exynos 8890 mobil işlemciden güç alan iki alt versiyona sahip olan aygıt, 5,1 inç QHD Super AMOLED ekran, 4 GB LPDDR4 RAM ve 32 GB UFS 2.0 depolama yongası gibi özellikleriyle göz dolduruyor. 12 megapiksel arka kamerasıyla yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve 240 fps HD video çeken akıllı telefon 3000 mAh kapasiteli piliyle 1 gün yetecek enerji depoluyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.