Samsung, 3 giyilebilir teknoloji konseptiyle CES 2016’da

Samsung, 3 yenilikçi giyilebilir teknoloji konseptini Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2016 tüketici fuarında sergileyecek

Yakın geleceğin en çarpıcı giyilebilir teknoloji konseptleri, her yıl 6-9 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen CES tüketici elektroniği fuarında sergilenecek. Tam 38 CES 2016 inovasyon ödülü almaya hak kazanan Güney Koreli teknoloji geliştiricisi Samsung, giyilebilir teknoloji kavramını 3 farklı yaklaşımla sergilemeyi hedefliyor.

Fuarı ziyaret eden tüketiciler, Samsung Creative Lab (Samsung C-Lab) araştırma ve geliştirme laboratuvarında tasarlanan 3 yenilikçi giyilebilir teknoloji projesini yakından görme fırsatı bulacak. WELT akıllı kemer, rink hareket algılayıcı ve TipTalk kemik iletimli akıllı bileklik, sıradışı özelliklerle donatılıyor.

WELT akıllı kemer, sağlık ölçümlemenin en estetik yöntemlerinden biri

samsung-welt-akilli-kemer-giyilebiilir-teknoloji-2

Genel tasarımıyla normal bir deri kemerden farksız görünen WELT, akıllı bilek, akıllı saat, kalp atışı monitörü gibi cihazları kullanmayı sevmeyenlerin imdadına koşuyor. Samsung’un yeni akıllı sağlık sensörü teknolojisiyle donatılan cihaz, kullanıcının bel ölçüsünü alıyor, yeme içme alışkanlıklarını kayıt altında tutuyor ve diğer fitness cihazları gibi adım sayma fonksiyonu sunuyor.

samsung-welt-akilli-kemer-giyilebiilir-teknoloji

WELT için özel olarak geliştirilen uygulama, kişiselleştirilmiş sağlık ve ağırlık yönetimi planları da içeriyor.

rink hareket algılayıcı, sanal gerçeklik teknolojisi uygulamaları için geliştirildi

samsung-rink-hareket-algilayici-giyilebilir-teknoloji-2

Samsung, sanal gerçeklik teknolojisini destekleyen öncü şirketlerden biri. Geliştiricinin üst sınıf akıllı telefonları, Gear VR aksesuarlar sayesinde sarmalayıcı içerik ve oyun deneyimi sunuyor.

Samsung C-LAB geliştiricilerinin imza attığı rink hareket algılayıcı, giyilebilir teknoloji alanının en iddialı örnekleri arasında.

CES 2016 fuarında sergileneceği ilan edilen ring, hassas harekt algılama yeteneğiyle Gear VR ile tüketilen içeriğin yönetimini kolaylaştıracak.

TipTalk varken Bluetooth kulaklığa ve telefon ahizesine ihtiyacınız yok

samsung-tiptalk-kemik-iletimli-bileklik-giyilebiilir-teknoloji

Her kültürde belli başlı el işaretlerine anlamlar yüklenir. Telefon görüşmesi işaretiyse neredeyse evrenseldir. Hangi ülkeye giderseniz gidin, baş parmağınızı ve serçe parmağınızı açarak kulağınıza yaklaştırdığınızda, telefon görüşmesi yapmak istediğiniz hemen anlaşılır.

samsung-tiptalk-kemik-iletimli-bileklik-giyilebilir-teknoloji

Samsung’un giyilebilir teknoloji laboratuvarı, ahize ve kulaklık gibi araçları kullanmadan el işaretiyle telefon konuşması yaptırmanın yolunu buldu. TipTalk adı verilen saat kayışı, kemikten ses iletimi prensibiyle çalışıyor. Kemik iletimli kulaklık konseptinin en uç noktası niteliğindeki aksesuar, analog saatlere bile takılabiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.