Sony Xperia Z6 Lite, Z6’ya ekonomik bir alternatif olacak

Sony Xperia Z6 Lite ile minyatür amiral gemisi üretimine başlayabilir

Sony’nin 2016 model amiral gemisi Android akıllı telefon serisine orta sınıf bir model eklemeye hazırlandığı söyleniyor. Sony Xperia Z6 Lite adıyla anılacağı iddia edilen cihaz, Z6’nın tasarımını daha ekonomik fiyatla deneyimlemek isteyen kullanıcılara sunulacak.

Bu ürünün Sony Xperia Z5 Compact gibi iddialı bir akıllı telefonla kıyaslanmaması gerekiyor. Z5 Compact, minyatür modelden ziyade ufak ekranlı üst düzey akıllı telefon olarak tanımlanabilir. Sony Xperia Z6 Lite’ın teknik özellikleri, Samsung Galaxy A9 ayarında olacak gibi görünüyor. Çinlilerin iletilerinde görülenlere bakılırsa cihaz 8 çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 650 çipset içerecek ve ortalama 385 dolar fiyatla satışa sunulacak. Z6’ya uygun fiyatlı bir alternatif oluşturacağı anlaşılan ürünün suya dayanıklı olacağını tahmin ediyoruz.

Sony Xperia Z5 Premium, Türkiye'de fazla ilgi görmüyor. Bakalım Sony Xperia Z6 Lite ne denli başarılı olabilecek.

Akıllı telefon üreticileri 2016 yılında minyatür cihaz üretimine geri dönmeye hazırlanıyorlar. iPhone 6s’ten daha mütevazı teknik özellikler içereceği iddia edilen 4 inç ekranlı Apple iPhone 6c bu ay içinde sızdırılmıştı. 4,6 inç ekran boyuna sahip olduğu söylenen Samsung Galaxy S6 mini‘nin de yeni yılda tanıtılması bekleniyor. Dolayısıyla Sony’nin S6 Lite ile “ekonomik amiral gemisi” üreteceği söylentilerinde gerçeklik payı bulunabilir.

Sony Xperia Z6 2016 model Android akıllı telefon serisinde en az 10 yenilik görmeyi umut ediyoruz. Xperia Z serisinin yeni nesil üyeleri ve ekonmik fiyatlı Z6 Lite, büyük bir ihtimalle Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi 2016 etkinliğinde sergilenecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.