Android uygulaması yüklemek için Google Play Store’a girme zorunluluğu kalkıyor

Akıllı telefon kullanıcıları Google’dan tek dokunuşla Android uygulaması indirecekler

Google, Android cihaz kullanıcılarına sunduğu ürün deneyimini mükelleştirmenin yollarını arıyor. Bu uğurda yapılan çalışmaların en yenisi, uygulama yükleme biçimimizi tümüyle değiştirebilir. Android kullanıcılarının büyük bölümü, merak ettikleri uygulamaları ilk olarak internette aratırlar ve buradan Play Store’a yönlendirilirler. Şirketin denediği yeni sistem, kullanıcıların Play Store penceresine girmelerine gerek duymadan Android uygulaması yüklemelerini sağlıyor

İnternet üzerinden uygulama edinme özelliği şimdilik kısıtlı sayıda kullanıcıyla test ediliyor. Yalnıza Android arayüzündeki arama uygulamasında geçerli olan bu fonksiyon, Chrome sekmelerinde çalışmıyor. Özelliğin yakında tüm kullanıcılar için geçerli olacağını tahmin ediyoruz. Bu kapsamda olup olmadığınızı görmek için, istediğiniz bir uygulamayı aratıp şansınızı deneyebilirsiniz.

Akıllı telefon kullanıcıları için geliştirilen yeni özellik sayesinde, Google üzerinden tek dokunuşla Android uygulaması yüklemek mümkün olacak.

Dünyaca ünlü arama motoru, geçtiğimiz ay hesap parolalarımızı yok etmenin ve kimlik doğrulamanın yeni bir yolunu denemişti. Kullanıcıların kimliklerini belirlemek için akıllı telefon bildirimlerinden yararlanan yöntem henüz son aşamaya ulaşmadı fakat yapılan çalışmalar umut vaat ediyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.