HTC 10, One M serisinin sonunu getirecek

HTC yeni amiral gemisinde One M ifadesini bırakıyor, HTC 10 ile tanışmaya hazır olun

Akıllı telefon markalarının 2016 yılındaki rekabeti geçtiğimiz ay başladı. Barselona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongre’si 2016 (MWC 2016) etkinliği, LG, Samsung, Sony ve Xiaomi gibi markaların üst düzey Android cihazlarının tanıtımına sahne oldu. MWC 2016’da HTC’nin amiral gemisini göremedik. Bu ürüne dair bilgiler, geliştiricinin sosyal medya hesaplarından paylaşılanlardan ve söylentilerden ibaret. İddiaları ve paylaşımları ortak noktada buluşturan bir teorinin bulunduğunu da belirtelim. HTC’nin bu yıldan itibaren “One M” isimlendirmesini terk edeceği söyleniyor. Şirketin 2016 model amiral gemisinin adının HTC 10 olacağı iddia ediliyor.

HTC 10 yenilenen ismiyle ve tasarımıyla Android akıllı telefon tutkunlarını heyecanlandıracak.

Şu ana dek HTC amiral gemisi adına iki güvenilir paylaşım yapıldı. Bunlardan ilki HTC #powerof10 ifadesini taşıyan bu görsel.

Görselin ardından paylaşılan kısa video da aynı hashtag’i içeriyor. Bu video‘da binanın her katında ışıkların söndüğünü fakat bir dairenin aydınlatma sisteminin inatla açık kaldığı görülüyor.

Sanat filmi yorumlarmış gibi görünmek istemeyiz fakat bu videodan birkaç anlam çıkarabildik. Farkındaysanız 2016 yılında piyasaya sürülmesi planlanan akıllı telefonların bir bölümü “sürekli açık ekran” özelliğiyle donatılıyor. LG G5, Samsung Galaxy S7 edge ve S7 bu modaya uyan örnekler arasında. Video’da lambaları sönmeyen son daire, HTC 10’u ve onun kullanıcıyı sürekli bildirimlerden haberdar eden ekranını temsil ediyor.

evan-blass-htc-10

İkinci yorumsa daha basit ve yüzeysel. HTC bu görüntülerle yeni amiral gemisinin pil ömrünün yüksek olduğunu vurguluyor olabilir. Ne yazık ki yorumlarımızın doğruluk derecesini öğrenmek için en az 1 ay daha beklemek zorundayız. Evan Blass, yani meşhur @evleaks tarafından sızdırılan cihazın 11 Nisan’da tanıtılacağı söyleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.