HTC, sanal gerçeklik için 3-5 yıl daha gerekli diyor

Sanal gerçeklik gözlüklerini sabırsızlıkla bekliyorsanız, HTC tarafından yapılan açıklama sizleri yakından ilgilendiriyor.

HTC ve Valve işbirliğiyle üretilen HTC Vive, sanal gerçeklik teknolojisine meraklı olanları heyecanlandırmıştı. Bu yıl birçok ülkede teknoloji tutkunlarının denemesi için ortaya çıkarılan HTC Vive, belki de eğlence dünyasının geleceğini şekillendirecek. Genellikle filmlerde görüp özendiğimiz, çocukluğumuzdan bu yana merakla beklediğimiz sanal gerçeklik teknolojisinin ne zaman hayatımıza dahil olacağını merak ediyorsanız, HTC tarafından yapılan açıklama ilginizi çekebilir. Tayvanlı teknoloji devi, sanal gerçeklik cihazlarının 3 ila 5 yıl arasında bir sürenin sonunda hayatımızda önemli bir yere sahip olacağını öngörüyor.

htc-vive-tanitim-800

Oyunları daha gerçekçi oynamak, filmleri ve videoları sinema keyfiyle evimizde izlemek için birkaç yıl daha beklemek gerektiği açıkça ortada olsa da, bu süreç biraz daha hızlanabilir gibi görünüyor. Sony’nin PlayStation VR ile, Oculus VR firmasının Oculus Rift ile, Samsung’un ise Gear VR ile desteklediği süreç eminiz ki 2016 yılından itibaren daha da hız kazanacak. Bakalım sanal gözlükler daha ulaşılabilir hale geldiğinde hayatımızda neler değişecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.