Huawei Nexus 6 teknik özellikleri GFXBench’e yüklendi

29 Eylül’de tanıtılacağı söylenen Google Huawei Nexus 6, “Huawei Angler” ismiyle GFXBench platformunda test edilmiş olabilir

Google‘ın 2015 model Android akıllı telefonları bu ay içinde ortaya çıkacak. “Telefonları” diyoruz, çünkü şu ana dek LG ve Huawei üretimi olmak üzere iki farklı Nexus modeli telaffuz edildi. LG’nin ürettiği iddia edilen Nexus, ufak ekranlı Android sevenleri hedefleyen orta sınıf bir cihaz olacak gibi görünüyor. Huawei’ye teslim edilen modelinse, 6 inç ekranlı dev Nexus 6’nın 2015 yılı için revize edilen sürümü niteliğini taşıyor.

Çin’de geliştirilen Huawei Nexus 6‘nın GFXBench test platformuna Huawei Angler adıyla konuk olduğu söyleniyor. Angler, Android 6.0 işletim sistemi taşıyan ilk akıllı telefon olmasıyla göze çarpıyor. Dolayısıyla, bu cihazın Huawei Nexus 6’nın ta kendisi olması ihtimali gayet yüksek.

huawei-nexus-6-angler-teknik-ozellikler

Nexus 6 diyip duruyoruz ancak, Huawei Angler’ın ekran boyu, 2014 model 6 inç Nexus phablet’ten 0,3 inç daha ufak. 2K çözünürlüklü 5,7 inç ekranla donatılan Angler, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 810 işlemci ve Adreno 430 GPU içeriyor. 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 8 MP selfie kamerası ve 13 megapiksel arka kamera gibi bileşenlerle süslenen Android 6.0 işletim sistemli akıllı telefonun test sonuçları gayet tatmin edici düzeyde.

huawei-nexus-6-angler-grafik-performans

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.