Bulut tabanlı Nextbit Robin Kickstarter’da 1 milyon Dolar topladı

Nextbit Robin, 100 GB ücretsiz bulut depolama hizmeti ve cazip teknik özellikleri sayesinde Kickstarter’daki hedefini iki kat aştı

Günümüzde, hemen hemen her projenin Kickstarter gibi kitlesel fonlama platformlarıyla desteklendiğine şahit oluyoruz. Birçok kitabın, sanat eserinin ve cihazın hayata geçmesine yardımcı olan Kickstarter, şimdi de sermayesi son kullanıcı tarafından sağlanan ilk Android akıllı telefona ev sahipliği yapıyor.

Nextbit Robin, “amiral gemisi” niteliği taşıyan Android’ler arasında yer alıyor. Qualcomm‘un 6 çekirdekli mobil işlemcisi Snapdragon 808‘le donatılan akıllı telefon, 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 5,2 inç Full HD IPS ekran, 5 megapiksel selfie kamerası, 13 megapiksel arka kamera ve 2680 mAh pil gibi teknik özellikler taşıyor.

nextbit-robin-renk-secenekleri-kickstarter

Üst düzey teknik özelliklerin yanı sıra, parmak izi sensörü içermesiyle dikkat çeken Android’in en büyük ayrıcalığıysa, 32 GB dahili hafızasının yanında “ömür boyu” 100 GB bulut depolama hizmeti sunmasıydı. Bu özelliği sayesinde, Kickstarter’daki ilk gününde 500.000 Dolar destek elde etmeyi başaran cihaz, kendisine ayrılan sürenin bitimine 15 gün kala 1.000.000 Dolar sınırını geçiyor.

Eski Google ve HTC çalışanları tarafından geliştirilen akıllı telefonun 1,25 milyon Dolar sınırını aşması halinde hediye T-shirtle birlikte geleceği söyleniyor. Cihazın geliştirilmesine aktarılan fon 1,5 milyona ulaşırsa, kişi başına 100 GB olarak belirlenen bulut depolama alanı 129 GB’a yükselecek.

nextbit-robin-close-up-800

 

Şimdilik 349 $ sermaye katılımıyla önceden sipariş edilebilen Nextbit Robin, satışa çıktığında 400 $ fiyat etiketi taşıyacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.