Vivo XPlay 5’in eğimli ekranını sergileyen fotoğraflar sızdırıldı

Dünyanın ilk 6 GB RAM’li akıllı telefonu Vivo XPlay 5, resmi olarak karşımıza çıkmadan önce kameraya yakalandı

Çinli akıllı telefonlar, sektörün yıldız markalarıyla başa baş rekabet edecek konuma ulaştı. Zamanında Apple, Samsung ve LG gibi markalar için toplu üretim hizmeti veren şirketler, şimdi kendi cihazlarını tanıtıyorlar ve ürünleriyle dünya çapında başarı yakalıyorlar. Çin’e özel Android ürünleri, tasarım, performans ve kamera kalitesi gibi alanlardaki iddialarıyla yurdumuzdaki teknoloji tutkunlarını kendilerine hayran ediyorlar. Dünyanın ilk 6 GB RAM’li akıllı telefonu olmasıyla dikkat çeken Çinli Vivo XPlay 5 de sahip olmak için can attığımız cihazlar arasında zirveye yerleşti.

Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress 2016 etkinliğinde tanıtılan akıllı telefonlar, bu yılın üst düzey cep telefonlarının rekabet etmesi gereken özellikleri belirledi. Vivo XPlay 5, MWC 2016’da tanıtılan Galaxy S7, S7 edge, Xiaomi Mi 5 ve LG G5 gibi canavarları AnTuTu‘da geçmeyi başararak ilginç bir cihaz olduğunu ispat etti.

vivo-xplay-5-tasarim-teknik-ozellikler-cikis-tarihi-2

Vivo’nun metal gövdeli akıllı telefonu, 6 GB LPDDR4 RAM ve Qualcomm Snapdragon 820 işlemci içeren yüksek performanslı sisteminin yanı sıra, eğimli 5,5 inç QHD dokunmatik ekranıyla iddialı. Cihazın ekranı tıpkı Galaxy S7 edge’de görüldüğü gibi iki yandan kavis yaparak metal kasayla bütünleşiyor.

Şimdiye dek Vivo’nun ekranını net biçimde görme fırsatı bulamamıştık. Bugün sızdırılan 3 fotoğraf, ürünün tasarımına olan merakımızı gidermemizi sağlıyor. Cihazın ön yüzü S7 edge’e benziyor. Arka kapak tasarımıysa iPhone 6s’ten izler taşıyor. Bununla birlikte Vivo, Samsung ve Apple’ı bire bir taklit etmemeyi de başarıyor. Xplay 5, Galaxy akıllı telefon ailesinin karakteristik özelliklerinin başında gelen fiziksel ana ekran tuşundan yoksun. Cihazın parmak izi okuyucusu arka kapakta yer alıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.