Galaxy S7, ClearForce teknolojili ilk Android olabilir

Galaxy S7’nin Synaptics ClearForce teknolojili ilk Android akıllı telefon olacağı söyleniyor

iPhone, geçtiğimiz birkaç yıldan bu yana Android platformuna has pek çok özelliği bünyesine kattı. Birden fazla uygulamanın aynı anda kullanılmasını sağlayan bölünmüş ekran, pil tasarrufu modu, sürekli açık sesli asistan ve üçüncü parti klavye uygulamaları gibi iOS yenilikleri, Android kullanıcılarının senelerdir keyifle kullandıkları özellikler arasında yer alıyor.

Apple, iOS platformunu ve bu sistemden güç alan cihazları Android’in belirlediği modern çizgilere çekmek için uğraşıyor. Fakat, yenilik benimseme sırası Android’e geldi. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ın en dikkat çekici özelliklerinden 3DTouch teknolojisinin 2016 model üst düzey Android’lerde görüleceği söyleniyor.

iPhone-6s-3D-Touch-ekran-camiyla-calisacak

İddialara göre, Samsung Galaxy S7‘nin 3DTouch’a benzer arayüz etkileşimi sunan ClearForce‘u içeren ilk Android akıllı telefon olma ihtimali yüksek. ClearForce teknolojisi, dünyaca ünlü dokunmatik arayüz üreticisi Synaptics tarafından geliştirildi. Sistem, akıllı telefon ekranlarına basınç hassasiyeti kazandırıyor.

Mobil cihaz tecrübesine yeni bir boyut katmaya hazırlanan ClearForce, farklı güçteki dokunuşlarla farklı özelliklerin çalıştırılmasını sağlayacak. Samsung‘un yeni amiral gemisi hakkında söylenenler doğruysa, sektördeki diğer üreticilerin de ClearForce gibi yeniliklere yönelmesi kaçınılmaz hale gelecektir. 3DTouch’lı HTC, Sony, Samsung ve Huawei cihazlara hazır olun.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.